Cieszyński portal sportowy - lekkoatletyka

Udane otwarcie sezonu lekkoatletów
08.05.2019
Częstochowa

Ogólnopolski Mityng Otwarcia Sezonu w lekkiej atletyce zorganizowano w Częstochowie. Brali w nich udział zawodnicy MUKS SZS Cieszyn. 1 maja pod Jasną Górą świetnie spisała się Samanta Górniak. Na swoim ulubionym dystansie 600 m, na którym w lutym br. została halową wicemistrzynią Polski, nie dała szans rywalkom zwyciężając w bardzo dobrym czasie 1.36,67. Jest to jej stadionowy rekord życiowy, a o jego poziomie świadczy to, że po kilkudziesięciu zawodach zorganizowanych w całej Polsce w majowy weekend i wcześniej, daje on prowadzenie w tabelach wynikowych open w kraju na tym dystansie. Szybko biegała również Zuzanna Legierska, przede wszystkim na 300 m, gdzie zajęła 2. miejsce z dobrym wynikiem 41.73. Na nietypowym dystansie 150 m Zuzia uzyskała czas 19,59, który pozwolił uplasować się na 6. miejscu. Triumfatorzy Cieszyńskiego FORTUNA Biegu w kategorii juniorów sprzed kilku dni: Szymon Masarski i Mateusz Mola, na tym samym dystansie 2000 m zamienili się miejscami na mecie. Mateusz dotarł na metę na pozycji 11. z czasem 6.21,89, a Szymon był 12 – 6.25,92.