Cieszyński portal sportowy - lekkoatletyka

Szymon Masarski srebrnym medalistą!
08.06.2022
Racibórz, Bielsko-Biała

W dniach 28-29 maja w Raciborzu przeprowadzono Mistrzostwa Śląska w lekkoatletyce w kategoriach wiekowych senior, U-20 i U-18. Zawodnik MUKS SZS Cieszyn Szymon Masarski zdobył srebrny medal wśród seniorów w biegu na 1500 m z wynikiem 4.33,24.

Na stadionie w Bielsku-Białej Wapienicy 4 czerwca zorganizowany został Międzynarodowy Mityng „Beskidianathletic”. Wśród ponad 1100 zawodników dobrze zaprezentowała się grupa cieszyńskich lekkoatletów, którzy wystartowali w kategoriach młodzików i dzieci. W kategorii U-16 Błażej Kula w biegu na 1000 m wygrał swoją serię, uzyskując czas 3.00,67. Marta Polak biegała na 60 m i 300 m. Wyniki 8,99 i 47,42 należy ocenić jako bardzo dobre. W barwach cieszyńskiego Klubu zadebiutowała Marlena Czyż, która zwyciężyła w swojej serii na 300 m z rezultatem 51,85. Obie zawodniczki rywalizowały w kategorii U-14, podobnie jak ich kolega klubowy Tomasz Machała, który w biegu na 600 m nabiegał czas 1.57,08. Najmłodsza w cieszyńskiej ekipie Małgorzata Gołda (U-12) pobiegła 300 m w czasie 51,91.