Cieszyński portal sportowy - lekkoatletyka

Szybkie biegi w Bielsku-Białej
09.05.2019
Bielsko-Biała

Prawie 400 zawodników z ponad 30 klubów rywalizowało 4 maja w Mityngu Otwarcia Sezonu w Bielsku-Białej. Na stadionie w Wapienicy dobrze spisali się lekkoatleci MUKS SZS Cieszyn. Świetną formę już na początku sezonu pokazała Samanta Górniak. Na sprinterskim dla siebie dystansie 400 m zwyciężyła, uzyskując wartościowy wynik 58,69 sek., który jest jej rekordem życiowym. Zuzanna Legierska również kształtowała szybkość na krótszych dystansach. Na 100 m nabiegała 13,06 sek. (9. miejsce), a na 200 m 26,45 sek. (6 lokata). Nieźle zaprezentowali się mężczyźni na sprinterskich dystansach. Paweł Błaś poprawił życiówkę na 200 m (23,92), a na 100 m pobiegł 11,83 sek. Wyniki te pozwoliły zająć odpowiednio 5. i 11. miejsce. Mikołaj Legierski na 300 m został sklasyfikowany na 8. miejscu z dobrym wynikiem 37,86 sek.

Cieszyńscy średniodystansowcy rywalizowali na dystansie 1000. Mateusz Mola finiszował tuż za podium (2.50,89), Szymon Masarski przybiegł na 8. pozycji (2.54,59), a Łukasz Żmija był 11 (2.59,65).