Cieszyński portal sportowy - lekkoatletyka

Świetny początek sezonu
31.05.2019
Tarnów, Słubice

Lekkoatletyczny sezon startowy jeszcze nie rozkręcił się na dobre dla niepełnosprawnych sportowców z Cieszyna, a już na swoim koncie mają pierwsze medale! W dniach 17-19.05.2019 w Tarnowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce Osób Niepełnosprawnych. Jedyny najmłodszy reprezentant IKS Cieszyn- Kacper Kudyba wywalczył tam srebrny medal w rzucie oszczepem (poprawiając swój rekord życiowy o niecałe 2 metry!), a w konkurencji pchnięcia kulą otarł się o podium zajmując 4. miejsce.
Z kolei w ubiegły weekend odbyła się I Runda Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski w Słubicach. Wystartowało 7 zawodników cieszyńskiego klubu: Janusz Rokicki, Damian Kulig, Mirosław Madzia, Piotr Cieślik, Kacper Kudyba, Beata Świderska-kaleta oraz Katarzyna Słomka. Mirosław Madzia z wynikiem 12.20m nietylko poprawił swój rekord życiowy i zajął 1 miejsce w swojej grupie startowej w pchnięciu kulą, ale i także zrobił minimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Świata w Dubaju 2019. Janusz Rokicki zdeklasował rywali i zdobył najwyższe trofea w kategoriach: najlepszy zawodnik w pchnięciu kulą oraz najlepszy zawodnik Grand Prix w Słubicach. Pchnięcie na odległość 13,94m również zapewniło mu kwalifikację na tegoroczne Mistrzostwa Świata. Z kolei Damian Kulig uplasował się na 3. pozycji w tej samej konkurencji. Reszta zawodników także uzyskała bardzo dobre wyniki zajmując miejsca od 4 do 9 w rzucie dyskiem, rzucie oszczepem i pchnięciu kulą w swoich grupach startowych.

Takie występy są z pewnością dobrym prognostykiem tegorocznego sezonu dla podopiecznych trenerów Zbigniewa Gryżbonia i Marty Rokickiej.

Następny sprawdzian już za tydzień w Białymstoku.

Tekst: IKS Cieszyn