Cieszyński portal sportowy - lekkoatletyka

Starty lekkoatletów
21.05.2021
Ruda Śląska, Andrychów

Lekkoatleci MUKS SZS Cieszyn na dobre rozpoczęli sezon startów stadionowych. W sobotę 8 maja w Rudzie Śląskiej zorganizowano Śląską Ligę U-16, w której z bardzo dobrej strony pokazał się Błażej Kula. Zawodnik z Cieszyna zajął drugie miejsce w biegu na 600 m z wynikiem 1.37,84. Wynik ten jest wykonaniem normy klasyfikacyjnej na V klasę sportową. Utalentowany i systematycznie trenujący młody biegacz powinien niedługo poczynić znaczne postępy w biegach średnich i przedłużonych sprintach.

Dzień później w niedzielę 9 maja KS „Sprint” Bielsko-Biała zorganizował Mityng Otwarcia Sezonu. Michał Rokicki rzucił dyskiem 0,75 kg. Wyrównał rekord życiowy i zajął 2. miejsce. Samanta Górniak biegała na dystansie 600 m. Uzyskała czas 1.41,49, z którym ukończyła zawody na 3. miejscu.

W szkoleniu cieszyńskich lekkoatletów mocno odczuwalny jest brak obiektu, na którym można byłoby prowadzić normalne zajęcia treningowe. Obostrzenia pandemiczne w Czechach wykluczyły możliwość treningów na gościnnym stadionie przy ul. Frydeckiej w Czeskim Cieszynie, na którym od lat ćwiczyła sekcja lekkoatletyczna MUKS SZS Cieszyn. W latach 2014-2019 Klub zdobył 8 medali mistrzostw Polski, nie posiadając własnego zaplecza treningowego. Środowisko lekkoatletyczne oczekuje na rychłą modernizację stadionu przy al. Jana Łyska, który służył będzie również wszystkim mieszkańcom i gościom naszego miasta.

Zawodnik MUKS SZS Cieszyn Bartosz Misiak nie obronił ubiegłorocznego tytułu wicemistrza w Mistrzostwach Polski w Biegu Górskim na Długim Dystansie, który odbył się 15 maja w Andrychowie. Dystans 43 km ( przewyższenie + 1911 m - 1745 m) pokonał w 3 godz. 31 minut 48 sekund i ze stratą do zwycięscy ok. 9 minut zameldował się na mecie jako dziesiąty.

Średniodystansowcy cieszyńskiego Klubu startowali tego samego dnia na bieżni chorzowskiego AKS w Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym. Niezły bieg na dystansie 400 m zanotowała Samanta Górniak, uzyskując czas 61,47 sek., co pozwoliło zająć 5. miejsce. W biegu na 1500 m Szymon Masarski był dziewiąty z wynikiem 4.33,32, a Weronika Masarska zamknęła pierwszą dziesiątkę na 800 m z czasem 2.44,78.