Cieszyński portal sportowy - lekkoatletyka

aktualności

Rokicki i spółka znów z medalami!
26.08.2020
Miejsce wydarzenia:
Kraków
Główne zdjęcie aktualności

W Krakowie w dniach 20-23 sierpnia 2020 roku odbyły się 48. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski. Nie mogło w nich zabraknąć naszych utalentowanych zawodników z Cieszyna reprezentujących barwy IKS Cieszyn

Cieszyniacy znów dali nam mnóstwo powodów do radości zdobywając aż 13 medali!!

Mistrzostwa rozpoczęły się fenomenalnie dla Mirosława Madzi, który zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski w konkurencji pchnięcia kulą F11-13/F20. Kolejne dwa medale zdobyli Kamil Fałek - srebro i Joachim Krężelok - brąz w konkurencji rzut dyskiem F55. Z kolei bez medalu ale na dobrym 5 miejscu w konkurencji pchnięcia kulą F35-36/40-41 uplasował się Mateusz Czudek. 

Janusz Rokicki zdobył tytuł Wicemistrza Polski w konkurencji rzut dyskiem F56-57! Natomiast w tej samej konkurencji brązowy medal zdobył Tomasz Wróbel. Ostatnim srebrnym medalistą pierwszego dnia zawodów został Piotr Cieślik, który zdobył tytuł Wicemistrza Polski w konkurencji rzut dyskiem F32-33. Tak więc już pierwszego dnia zawodów nasi zawodnicy zdobyli łącznie 6 medali!

Drugi dzień również przyniósł Cieszyniakom wiele radości i wiele medali. Mirosław Madzia tym razem zdobył srebrny medal w konkurencji rzutu dyskiem F11-13/F46. Piotr Cieślik zdobył swój drugi srebrny medal w konkurencji pchnięcia kulą F33, natomiast Katarzyna Słomka zwyciężyła w konkurencji rzutu maczugą F31-32/51 i mogła również cieszyć się ze złotego medalu. Trochę gorzej poszło jej  w konkurencji pchnięcia kulą F32-34 gdzie zajęła 8 miejsce. Z kolei Mateusz Czudek w konkurencji rzutu dyskiem F35-37 zajął 4 miejsce. Drugiego dnia zawodów tytuł Mistrza Polski i złoty medal zdobył Janusz Rokicki w konkurencji pchnięcia kulą F56-57! W tej samej konkurencji Tomasz Wróbel uplasował się na 4 miejscu. 

Ostatni dzień zawodów przyniósł złoty medal Joachimowi Kężelokowi w konkurencji rzutu oszczepem F55! Brązowy medal zdobył Piotr Cieślik w rzucie oszczepem F33-34. Kolejny złoty medal i tytuł Mistrza Polski w rzucie oszczepem F56-57 zdobył Tomasz Wróbel!

Gratulujemy wszystkim zawodnikom tych wspaniałych rezultatów osiagniętych na 48. Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski! Jesteśmy z Was dumni!

Tekst WS

Zdjęcia: Adrian Stykowski/PZSN Start

 

 

Udostępnij:
menu