Cieszyński portal sportowy - lekkoatletyka

Podsumowanie startów IKS Cieszyn
14.07.2023

Pierwszy start w Grand Prix w Słubicach w dniach 13-14 maj 2023 roku. Zawodnicy IKS Cieszyn w 5 osobowym składzie zajęli dobre miejsca. Nasz debiutant Paweł Surdyka w phcnięciu kulą uplasował się na 4 pozycji a w rzucie dyskiem na 5 pozycji. Piotr Cieślik w rzucie dyskiem z pozycji siedzącej 4 miejsce a w pchnięciu kulą 6.

Tomasz Wróbel po rocznej przerwie pokazał się z bardzo dobrej strony w rzucie oszczepem był bezkonkurencyjny w swojej grupie a w łączonej zajął 4 miejsce. Kamil Dudek, nasz kadrowicz w rzucie oszczepem w łączonej grupie zajął 3 pozycję.

Najlepszym zawodnikiem IKS okazał się Joachim Krężelok wywalczył największą ilość punktów, co dało mu miejsce 1 w ogólnej klasyfikacji punktowej w rzucie oszczepem z pozycji siedzącej.

II runda Grand Prix w Gorzowie. Bardzo dobry występ zawodników IKS CIESZYN. Nasi debiutanci Maja Dobruchowska zajęła drugą pozycje w rzucie dyskiem w łączonej grupie, Daniel Michnik uplasował się na4 pozycji w rzucie dyskiem. Paweł Surdyka osiągnął rekord życiowy w rzucie dyskiem. Kamil Dudek wygrał konkurencję w rzucie oszczepem w łączonej grupie, a Tomasz Wróbel drugi w rzucie oszczepem.

Mistrzostwa Polski Juniorów w Tarnowie. Podopieczni trenera Zbigniewa Gryżbonia zdobyli 4 medale. Debiutant Marek Freiwald zdobył 3 medale: złoty w dysku, srebrny w kuli a brąz dołożył w oszczepie. Grzegorz Madzia wywalczył brązowy medal w pchnięciu kulą.

III runda Grand Prix w Warszawie 27-28 maja 2023. Kolejny udany występ zawodników IKS Cieszyn. Joachim Krężelok poraz kolejny był nie do pokonania w rzucie oszczepem z pozycji siedzącej. Maja Dobruchowska aż dwukrotnie poprawiała swoją życiówkę w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Paweł Surdyka, Tomasz Wróbel, Daniel Michnik, Kamil Dudek zajęli miejsca w ścisłej czołówce.

Międzynarodowe Mistrzostwa Czech. Życiówki w swojej karierze sportowej uzyskali Marek Freiwald w pchnięciu kulą, Grzegorz Madzia w rzucie dyskiem oraz Daniel Michnik w kategori F57 swoją życiówkę poprawił o 4 metry zdobywając swój pierwszy brązowy medal w rzucie dyskiem. Bezkonkurencyjny okazał się Joachim Krężelok w rzucie oszczepem zdobywając złoty medal. Końcowa konkurencję w rzucie dyskiem w kat. F33 Piotr Cieślik wywalczył srebrny medal. IKS Cieszyn zdobył łącznie 6 medali.

51 Mistrzostwa Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w Szczecienie w dniach od 30.06 do 2.07.2023. Zawodnicy IKS Cieszyn spisali się na medal i to nie jeden. W pierwszym dniu Kamil Fałek wywalczył złoty medal w rzucie dyskiem w Kat F55. Chwilę później Piotr Cieślik zdobył srebrny medal w rzucie dyskiem w Kat F33 a w wieczornej sesji również Piotr Cieślik zdobył srebro w pchnięciu kulą. Drugi dzień i kolejny złoty medal Joachim Krężelok w rzucie rzucie oszczepem a na 3 miejscu znalazł się Kamil Dudek. Tuż za podium uplasował się Tomasz Wróbel. Maja Dobruchowska wywalczyła swój pierwszy brązowy medal w rzucie dyskiem Kat f57 poprawiając jednocześnie swój rekord rzyciowy. Kolejny medalista to Daniel Michnik, który wywalczył brązowy medal w rzucie dyskiem Kat f57 poprawiając swoją życiówkę. Paweł Surdyka wywalczył również brązowy medal w rzucie oszczepem. Ponownie Joachim Krężelok wywalczył brązowy medal w pchnięciu kulą w kat f55. A w ostatnim dniu z bardzo dobrej strony pokazał się Tomasz Wróbel zdobywając brązowy medal w pchnięciu kulą poprawiając swój rekord życiowy.