Cieszyński portal sportowy - lekkoatletyka

Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych
19.03.2018
Żagań

Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych rozegrane zostały w sobotę 17 marca w Żaganiu w trzech kategoriach wiekowych – seniorów, U-20 i U-18. Odbyły się one w ekstremalnie trudnych warunkach, pod znakiem śnieżycy i porywistego wiatru. W parku, gdzie rozegrano mistrzostwa, pokrywa śnieżna sięgała 15 cm, a temperatura powietrza -7°C. Na starcie stanęło około 500 zawodniczek i zawodników z ponad 160 klubów, w tym dwie zawodniczki MUKS SZS Cieszyn.

Kolejny dobry start w centralnej imprezie zaliczyła Wiktoria Mołdrzyk, która w kategorii U-20 ukończyła dystans 4 km na wysokiej 11. pozycji, z niewielką stratą do medalistek. W rywalizacji dziewcząt w kategorii U-18 na dystansie 2 km Samanta Górniak zajęła w gronie sześćdziesięciu rywalek 21. miejsce. Cieszynianki zdobyły łącznie 6 cennych punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego, który prowadzony jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Dla lekkoatletów MUKS SZS Cieszyn zakończył się intensywny, a jednocześnie udany zimowy okres startów halowych i przełajowych. Zawodniczki i zawodnicy specjalizujący się w biegach średnich wystartują w kwietniu w biegu FORTUNY, a od początku maja rozpoczną się dla wszystkich podopiecznych Mirosława Wernera starty na stadionie.

tekst i foto: MUKS SZS Cieszyn