Cieszyński portal sportowy - lekkoatletyka

Medalowa sobota
21.08.2020
Ostrava (CZE)

W ubiegłą sobotę (15.08.2020 r.) odbył się Międzynarodowy Puchar Czech Ostrava Cup, w którym uczestniczyła 7- osobowa reprezentacja IKS Cieszyn.

Worek z medalami otworzyli Janusz Rokicki wraz z Kamilem Fałkiem zdobywając odpowiednio złoty i srebrny medal w pchnięciu kulą z pozycji siedzącej. O podium w tej samej grupie startowej otarł się Tomasz Wróbel, uzyskując 4 lokatę. O wiele lepiej poszło Tomkowi w rzucie oszczepem, w którym poprawił swój rekord życiowy o 60 cm i zdobył brązowy krążek. Kolejną cieszyńską parę na podium mieliśmy po konkursie pchnięcia kulą z pozycji stojącej - Mirosław Madzia wywalczył złoto, a Mateusz Czudek srebro. Nieco później Mirek powtórzył osiągnięty wyczyn - tym razem w rzucie dyskiem, gdzie zajął 1. miejsce. Od chłopaków nie odstawała również Katarzyna Słomka. Po niezbyt udanym występie w Sieradzu zrehabilitowała się i zdobyła złoty medal w rzucie maczugą, a w pchnięciu kulą uplasowała się na 4 pozycji. Piotr Cieślik również nie miał sobie równych w swojej grupie startowej - wywalczył 2 złote krążki w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Medalowy worek zamknęli ci sami Panowie, którzy go otwierali - Janusz Rokicki zdobył złoto, a Kamil Fałek srebro w rzucie dyskiem z pozycji siedzącej.

Podopieczni Marty Rokickiej, Jarosława Sobczyka oraz Zbigniewa Gryżbonia zgarnęli z Czech łącznie 11 krążków, pokonując tym samym liczne grono rywali. Ten rezultat jest świetnym prognostykiem przed Paralekkoatletycznymi Mistrzostwami Polski w Krakowie, rozpoczynającymi się już 20.08.2020. Zmagania najlepszych lekkoatletów w Polsce zakończą się w niedzielę (23.08.2020).