Cieszyński portal sportowy - lekkoatletyka

Medale lekkoatletów w Mistrzostwach Śląska
07.03.2023
Racibórz

Rewelacyjnie spisali się młodzi lekkoatleci MUKS SZS Cieszyn w Halowych Mistrzostwach Śląska w kategoriach wiekowych U-16, U-14 i U-12, zdobywając dwa medale i uzyskując świetne wyniki. 4 marca w Raciborzu rozegrano zawody dla kategorii U-14 i U-12, w których startowało około 580 zawodników. W biegu na 600 m w grupie starszej Tomasz Machała wywalczył srebro z wynikiem 1.50,84, a jego rówieśniczka Marlena Czyż na tym samym dystansie zdobyła brązowy medal w czasie 1.50,70. W tej samej konkurencji dobrze wystartowała Oliwia Słama, która znacznie poprawiła rekord życiowy, uzyskując wynik 1.56,54 (17 miejsce). W biegach na 300 m dobrze zadebiutowali Iga Rasińska – wynik 51,66 (28 m.) oraz Wiktor Kurzyca, który wygrał swoją serię z wartościowym czasem 47,62 i zajął wysokie 6 miejsce. W młodszej kategorii w biegu na 600 m dzielnie walczyła Małgorzata Gołda, a rekord życiowy 2.09,44 pozwolił zająć 9 miejsce.

Tydzień wcześniej 27 lutego w tej samej raciborskiej hali odbyły się Mistrzostwa Śląska w kategorii U-16. W biegu na 300 m bardzo dobre rezultaty uzyskały Marta Polak – 47,44 i Magdalena Grzegorczyk – 47,64 i sklasyfikowane zostały pod koniec pierwszej dziesiątki. Debiutująca w takich zawodach Halszka Podskarbi nabiegała obiecujący czas 51,47.

MUKS SZS Cieszyn zaprasza dzieci i młodzież do uprawiania lekkiej atletyki. Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach – dla młodszych, początkujących i dla starszych, zaawansowanych. Pytania prosimy kierować na muks@muks.cieszyn.pl.