Cieszyński portal sportowy - lekkoatletyka

Medale lekkoatletek na Mistrzostwach Śląska
01.06.2018
Częstochowa

Z czterema medalami wróciły cieszyńskie lekkoatletki z Mistrzostw Śląska w kategoriach wiekowych U-18, U-20 i seniorów, które przeprowadzono 26 i 27 maja na stadionie CKS „Budowlani” Częstochowa. Mistrzyniami Śląska seniorek zostały Noemi Cieślar w biegu na 200 m i Ewa Tolasz na 1500 m. Zuzanna Legierska (U-18) zdobyła srebro na 400 m, a na 200 m do medalu zabrakło 0,10 sek., ale świetny wynik 25,83 sek. jest jej nowym rekordem życiowym. Kolejny cenny medal w swojej bogatej karierze wybiegała Wiktoria Mołdrzyk (U-20) na 800 m. Wynik 2.18,07 jest lepszy od minimum PZLA na Mistrzostwa Polski U-20, które odbędą się pod koniec czerwca we Włocławku. W biegu na 1500 m Wiktoria zajęła 4. miejsce.

Pozostali zawodnicy MUKS SZS Cieszyn także ambitnie walczyli o jak najlepsze miejsca i wyniki. W bardzo mocnej stawce Samanta Górniak (U-18) była piąta na 800 m, a Magdalena Szczypka (U-20) szósta w skoku w dal z rekordem życiowym – 4,92 m.

Duże możliwości potwierdził początkujący jeszcze sprinter Paweł Błaś (U-18). Najszybszy bieg w karierze na 100 m z wynikiem 11,56 sek. dał awans do finału, gdzie zajął 7. miejsce. Na 200 m Paweł nabiegał 23,86 sek. - rekord życiowy, 11. miejsce. Mikołaj Legierski (U-20), który w tym sezonie z biegów średnich przeszedł do bloku sprintu, w biegu na 400 m był siódmy, a na 200 m jedenasty z życiówką 24,11 sek. Średniacy Mateusz Mola (U-20) i Łukasz Żmija (U-18) w mocnych stawkach rywali zajęli odpowiednio 6. miejsce na 1500 m i 10. na 800 m.

tekst i foto:MUKS SZS Cieszyn