Cieszyński portal sportowy - lekkoatletyka

Medal na Mistrzostwach Śląska
12.10.2023
Ruda Śląska

Dobrze spisali się lekkoatleci MUKS SZS Cieszyn na Mistrzostwach Śląska w kategoriach U-14 i U-12, które zorganizowano na stadionie TL „Pogoń” Ruda Śląska 30 września i 7 października. Wszyscy zawodnicy zajęli miejsca w 1. dziesiątce w swoich konkurencjach.

Świetnie spisał się Tomasz Machała, który na dystansie 600 m zdobył brązowy medal, a wynikiem 1.46,76 poprawił rekord życiowy. Wiktor Kurzyca w biegu na 300 m był szósty z rekordem życiowym 43,27. Marlena Czyż zajęła 9. miejsce na 600 m z wynikiem 1.49,30, a Iga Rasińska 10. na 300 m. Wynik 47,87 jest również jej nowym rekordem życiowym. W kategorii U-12 cieszyński Klub reprezentowała Małgorzata Gołda, która w biegu na 300 m zajęła piąte miejsce. Wynik 49,58 jest jej najlepszym w życiu.

MUKS SZS Cieszyn zaprasza dzieci i młodzież do uprawiania lekkiej atletyki. Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach – dla młodszych, początkujących i dla starszych, zaawansowanych. Pytania i zgłoszenia prosimy kierować na muks@muks.cieszyn.pl.

Działalność Klubu dofinansowana jest ze środków Gminy Cieszyn na rok 2023 w ramach zadania wspierania szkolenia sportowego oraz z Rządowego Programu „KLUB” 2023.