Cieszyński portal sportowy - lekkoatletyka

Lekkoatletki w blasku złota
27.01.2020
Ostrawa

Lekkoatleci MUKS SZS kolejny raz świetnie promowali miasto Cieszyn. W Halowych Mistrzostwach Śląska w kategoriach wiekowych U-18, U-20 i senior, zorganizowanych 25 stycznia w hali VÍTKOVICE ARÉNA w Ostrawie, zdobywali medale z najcenniejszego kruszcu.

Zuzanna Legierska (U-20) po mistrzowsku rozegrała bieg na swoim koronnym dystansie 400 m. Prowadząc od startu do mety, odpierała ataki mocnych rywalek i wygrała z czasem 60,93 sek. Jej wyczyn w tej samej kategorii wiekowej powtórzyła Samanta Górniak, która nie dała szans rywalkom na dystansie 800 m (2.22,69). O ile Samanta była faworytką tej konkurencji, to debiut Weroniki Masarskiej przeszedł wszelkie oczekiwania. Próbując dotrzymać kroku koleżance klubowej, niespodziewanie zdobyła brązowy medal Mistrzostw Śląska z wynikiem 2.36,37. Wielkie brawa!

W biegu na 3000 m dzielnie walczył Szymon Masarski (U-20). W licznej i bardzo mocnej stawce młodych długodystansowców zajął piąte miejsce z czasem 9.59,60. Z szansami na medal na swoim głównym dystansie 400 m przyjechał do Ostrawy Mikołaj Legierski. Niestety popełnił falstart i zgodnie z przepisami został zdyskwalifikowany.

Sekcja lekkiej atletyki MUKS SZS Cieszyn zaprasza dzieci i młodzież na treningi, które prowadzone są w dwóch grupach wiekowych. O informacje prosimy zwracać się do trenera Mirosława Wernera tel. 602 445 087.

Gratulujemy naszym lekkoatletkom kolejnych świetnych startów!