Cieszyński portal sportowy - lekkoatletyka

aktualności

Lekkoatleci rozpoczęli sezon halowy
23.01.2020
Miejsce wydarzenia:
Brzeszcze, Ostrawa
Główne zdjęcie aktualności

Startami w konkurencjach szybkościowych lekkoatleci MUKS SZS Cieszyn zainaugurowali halowy sezon 2020. W Ogólnopolskim Halowym Mityngu w Brzeszczach zawodnicy specjalizujący się w przedłużonych sprintach wystartowali w biegach na 60 m. Uzyskane wyniki są obiecujące w perspektywie startów w koronnych konkurencjach w Halowych Mistrzostwach Śląska, które odbędą się w sobotę 25 stycznia 2020 w Ostrawie. W Brzeszczach z dobrej strony pokazał się czterystumetrowiec Mikołaj Legierski, który poprawił rekord życiowy wynikiem 7,73 sek. Juniorka Zuzanna Legierska uzyskała wynik 8,45 sek., a młodziczka Marta Zdejszy 9,25 sek.

W pięknej i nowoczesnej hali lekkoatletycznej w Ostrawie 21 stycznia przeprowadzony został międzynarodowy mityng Athletics Indoor Ostrava I. Od bardzo wysokiego poziomu sportowego nie odstawały najlepsze cieszyńskie lekkoatletki. Samanta Górniak 400 m przebiegła w 62,67 sek., a Zuzanna Legierska 200 m 26,97 sek.

Sekcja lekkiej atletyki MUKS SZS Cieszyn zaprasza dzieci i młodzież na treningi, które prowadzone są w dwóch grupach wiekowych. O informacje prosimy zwracać się do trenera Mirosława Wernera tel. 602 445 087.

Tekst i fot. MUKS SZS Cieszyn

Udostępnij:
menu