Cieszyński portal sportowy - lekkoatletyka

Kolejne świetne starty cieszyńskich lekkoatletek
03.10.2017
Częstochowa

Zawodniczki MUKS SZS Cieszyn pod wodzą trenera Mirosława Wernera wzięły udział 30 września w Finałach Śląskiej Ligi Młodzików, które odbyły się w Częstochowie.

W biegu na 600 metrów, 1. miejsce zajęła Samanta Górniak z czasem 1.42,96. Natomiast Hanna Wałga z czasem 1.53,56 (rekord życiowy) zajęła 18 miejsce.

W biegu na 300 metrów także zwyciężyła zawodniczka cieszyńskiego klubu Karolina Skoneczny z czasem 43,56 (rekord życiowy). Iga Szczepańska zajęła 12 miejsce z czasem 46,53.

1 października odbyły się Mistrzostwa Śląska Open Sztafet również w Częstochowie i również z udziałem cieszyńskich biegaczek.

W sztafecie szwedzkiej dziewczyny w składzie: Justyna Guzik, Katarzyna Cieślar, Małgorzata Zamora, Zuzanna Legierska zajęły 2 miejsce! Natomiast w sztafecie olimpijskiej 4 miejsce zajęła drużyna w składzie: Wiktoria Mołdrzyk, Justyna Zwias, Julia Cieślar, Magdalena Szczypka.