Cieszyński portal sportowy - lekkoatletyka

Grzegorz Kudyba wicemistrzem Polski!
24.06.2021
Kraków, Tarnów

W dniach 11-13 czerwca 2021 roku odbyła się III Runda Paralekkoatletycznego Grand Prix w Krakowie, w której to uczestniczył najmłodszy reprezentant IKS Cieszyn Kacper Kudyba. Wyjazd ten nasz junior może zaliczyć do udanych - 3 miejsce w rzucie oszczepem oraz pobity rekord życiowy w rzucie dyskiem cieszą tym bardziej, że warunki pogodowe nie były dla niespełna 18-letniego zawodnika sprzyjające - wiało i padał deszcz.

Zawody w Krakowie okazały się tylko przedsmakiem wielkich sukcesów. Tydzień później rozgrywane zostały Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów w Tarnowie, w których Kacper Kudyba zdobył srebrny medal w rzucie oszczepem i zarazem tytuł wicemistrza Polski Juniorów! Ponadto w rzucie dyskiem otarł się o podium zajmując 4 miejsce, a w pchnięciu kulą ostatecznie uplasował się na 5 pozycji.

Wyniki Kacpra są bardzo zadowalające i w połączeniu z jego młodym wiekiem oraz zapałem do pracy są swietnym prognostykiem jego dalszych sukcesów sportowych.

Tekst: IKS Cieszyn