Cieszyński portal sportowy - lekkoatletyka

Dobry start w nietypowych konkurencjach
09.10.2017
Rybnik

Po zakończeniu głównych startów w sezonie letnim kilka czołowych zawodniczek MUKS SZS Cieszyn postanowiło spróbować swoich sił w nietypowych dla siebie konkurencjach. Próba ta wypadła nadspodziewanie dobrze. Medalistki Mistrzostw Polski w sprintach: Katarzyna Cieślar i Małgorzata Zamora wystartowały 7 października w Mityngu Jesiennym w Rybniku w konkursie skoku w dal. Katarzyna Cieślar wygrała zawody z wartościowym wynikiem 5,21 m, a Małgorzata Zamora zajęła czwarte miejsce, uzyskując odległość 4,89 m. Były to pierwsze wyniki tych zawodniczek w karierze w skoku w dal uzyskane na poważnych zawodach.

Wiktoria Mołdrzyk, najlepsza cieszyńska „średniaczka”, specjalizująca się w biegach na 1500 i 3000 m, pobiegła na tym samym mityngu na sprinterskim dystansie 400 m. W szybkim biegu zajęła 2. miejsce i poprawiła rekord życiowy sprzed dwóch lat o prawie sekundę, uzyskując czas 60,21 sekund.

Dobrze spisała się Karolina Skoneczny w biegu na 300 m. Uzdolniona młodziczka w gronie starszych rywalek zajęła miejsce tuż za podium z wynikiem 44,49 sekund.