Cieszyński portal sportowy - lekkoatletyka

kluby sportowe

Miejski Uczniowski Klub Sportowy SZS w Cieszynie - Sekcja Lekkiej Atletyki

O KLUBIE:

Miejski Uczniowski Klub Sportowy SZS Cieszyn - sekcja lekkiej atletyki powstała 9 marca 2003 roku. Głównymi celami statutowymi klubu jest planowanie i organizowanie pozaszkolnego życia sportowego uczniów, angażowanie wszystkich uczniów do różnorodnych form aktywności ruchowej, organizowanie zajęć sportowych dla uczniów, uczestniczenie w imprezach sportowych organizowanych na obszarze działania samorządu terytorialnego i poza nim, aktywizowanie środowiska lokalnego do działań na rzecz wspierania działalności organizacyjnej klubu. Do podstawowych celów działalności klubu należą: organizacja szkolenia sportowego dzieci i młodzieży z zakresu lekkiej atletyki, zabezpiecznie sprzętu niezbędnego do prowadzenia treningów i udziału w zawodach. 

 

STATUT (pdf)

 

ZARZĄD KLUBU:

Piotr Foltyn - Prezes

Ryszard Grzegorzewski - Wiceprezes

Tadeusz Chodykin - Sekretarz

Janusz Stanieczek - Członek Zarządu

Mirosław Werner - Członek Zarządu

 

KADRA TRENERSKA:

Mirosław Werner - Trener PZLA

Ryszard Grzegorzewski - Trener II klasy lekkiej atletyki

 

OSIĄGNIĘCIA:

ROK 2017

Katarzyna Cieślar, Noemi Cieślar, Małgorzata Zamora, Justyna Zwias:

  • Brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów (U20) w lekkiej atletyce w Toruniu w sztafecie 4 x 100 m kobiet

Katarzyna Cieślar, Noemi Cieślar, Małgorzata Zamora, Justyna Zwias:

  • Brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów (U20) w lekkiej atletyce w Toruniu w sztafecie 4 x 400 m kobiet

Małgorzata Zamora

  • 10 miejsce Mistrzostw Polski U-20 w biegu na 400m
  • 14 miejsce Halowych Mistrzostw Polski U-20 w biegu na 400m
  • 2 miejsce Halowych Mistrzostw Śląska U-20 w biegu na 60m
  • 3 miejsce Halowych Mistrzostw Śląska U-20 w biegu na 200m

Wiktoria Mołdrzyk

  • 10 miejsce Mistrzostw Polski U-20 w biegu na 1500m
  • 10 miejsce Mistrzostw Polski U-20 w biegach przełajowych na 4km
  • 18 miejsce Mistrzostw Polski U-20 w biegu na 3000 m
  • 1 miejsce Mistrzostw Polski U-20 w biegach przełajowych na 4km
  • 2 miejsce Mistrzostw Ślaska U-20 w biegu na 3000m
  • 3 miejsce Halowych Mistrzostw Śląska U-20 w biegu na 2000m

Zuzanna Legierska

  • 13 miejsce Mistrzostw Polski U-18 OOM w biegu na 400m
  • 15 miejsce Halowych Mistrzostw Polski U-18 w biegu na 300m

Noemi Cieślar

  • 16 miejsce Halowych Mistrzostw Polski U-20 w biegu na 400m
  • 26 miejsce Mistrzostw Polski U-20 w biegu na 100m
  • 3 miejsce Mistrzostw Śląska U-20 w biegu na 200m
  • 3 miejsce Halowych Mistrzostw Śląska U-20 w biegu na 300m

Katarzyna Cieślar

  • 18 miejsce Halowych Mistrzostw Polski U-20 w biegu na 400m

Samanta Górniak

  • 25 miejsce Mistrzostw Polski U-16 w biegu na 600m
  • 1 miejsce Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików U-16 w biegu na 600m

Justyna Zwias

  • 27 miejsce Mistrzostw Polski U-20 w biegu na 100m

Karolina Skoneczny

  • 3 miejsce Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików U-16 w biegu na 300m

Justyna Guzik

  • 1 miejsce Mistrzostw Śląska seniorów w biegu na 100m
  • 1 miejsce Halowych Mistrzostw Śląska seniorów w biegu na 60m

Ewa Tolasz

  • 2 miejsce Mistrzostw Śląska seniorów w biegu na 1500m
  • 3 miejsce Mistrzostw Śląska seniorów w biegu na 800m
  • 3 miejsce Halowych Mistrzostw Śląska seniorów w biegu na 2000m

ROK 2016

Justyna Guzik

  • 1 miejsce Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkoatletyce w biegu na 200 m,
  • 5 miejsce Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkoatletyce w biegu na 60 m,
  • 6 miejsce Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkoatletyce w biegu na 100 m,
  • 6 miejsce Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkoatletyce w biegu na 200m,
  • 1 miejsce Halowych Mistrzostw Śląska Juniorów w Lekkoatletyce w biegu na 200 m,
  • 1 miejsce Mistrzostw Śląska Juniorów w Lekkoatletyce w biegu na 100 m,
  • 2 miejsce Halowych Mistrzostw Śląska Juniorów w biegu na 60 m,
  • 2 miejsce Mistrzostw Śląska Juniorów w Lekkoatletyce w biegu na 200 m

Ewa Tolasz

  • 6 miejsce Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkoatletyce w biegu na 1500 m,
  • 3 miejsce Mistrzostw Śląska Juniorów w biegu na 1000 m

Zuzanna Legierska

  • 3 miejsce Mistrzostw Makroregionu młodziczek w biegu  na 300 m,
  • 3 miejsce Mistrzostw Śląska młodziczek w biegu na 300 m

Izabela Piechaczek

  • 1 miejsce Mistrzostw Śląska Juniorów w Biegach Przełajowych w biegu na 4000 m,
  • 1 miejsce Mistrzostw Śląska Juniorów w Lekkoatletyce w biegu na 3000 m

Wiktoria Mołdrzyk

  • 1 miejsce Mistrzostw Śląska Juniorów młodszych w Biegach Przełajowych w biegu na 3000m

Małgorzata Zamora

  • 2 miejsce Halowych Mistrzostw Śląska w Lekkoatletyce w biegu na 300 m

Filip Andrzejewski

  • 2 miejsce Halowych Mistrzostw Śląska Juniorów w biegu na 1000 m

Iga Szczepańska

  • 2 miejsce Mistrzostw Śląska młodzików i dzieci w biegu na 300m

 

INFORMACJE O TRENINGACH:

Treningi klubu odbywają się na Stadionie Miejskim przy al. J. Łyska w Cieszynie, na bieżni przy Orliku przy Gimnazjum nr 3 w Cieszynie, w sali Szkolnego Schroniska Młodzieżowego na ul. Błogockiej, a także w "Sport Parku" i na stadionie przy ul. Frydeckiej w Czeskim Cieszynie.

Harmonogram treningów

menu