Cieszyński portal sportowy - lekkoatletyka

Zuzanna Legierska Mistrzynią Śląska
30.01.2018
Ostrawa

27 stycznia br. zorganizowane zostały w Ostrawie Halowe Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Lekkiej Atletyce. Do rywalizacji stanęło kilkuset zawodników w kategoriach seniorów, juniorów i juniorów młodszych. Świetnie wystartowały zawodniczki MUKS SZS Cieszyn. Pierwszy tegoroczny sukces odniosła najmłodsza reprezentantka cieszyńskiego klubu, Zuzanna Legierska. Po zaciętej walce wygrała bieg na 300 m w kategorii U-18 z wynikiem 42,43, który jest jej nowym rekordem życiowym.

Bardzo dobrą postawę pokazały juniorki, zdobywając medale i wysokie lokaty. Małgorzata Zamora do swojej kolekcji medalowej dorzuciła brąz na 300 m (42,06). Na trzeciej pozycji finiszowała również Wiktoria Mołdrzyk w biegu na 1000 m (3.06,59). O krok od medalu była Magdalena Szczypka w skoku w dal. Rekord życiowy na poziomie 4,90 m pozwolił zająć czwarte miejsce. Szósta w biegu na 300 m w kat. U-20 była Justyna Zwias uzyskując 44,72 sek. (rekord życiowy w hali).

W kategorii seniorek wystartowała Noemi Cieślar, która w biegu na 200 m zajęła piąte miejsce (28,38).