Cieszyński portal sportowy - lekkoatletyka

Zawodnicy IKS Cieszyn podbili Bydgoszcz
10.05.2017
Bydgoszcz

W miniony weekend w Bydgoszczy zawodnicy Integracyjnego Klubu Sportowego Cieszyn wzięli udział w II Mitingu Lekkoatletycznym, który odbywał się w Bydgoszczy. Organizatorem zawodów był Polski Związek Sportów Niepełnosprawnych "Start".

Zawody były przeprowadzone w następujących konkurencjach:

- biegi na 100m, 200m, 400m, 800m, 1500m, 500m;

- rzuty: kula, oszczep, dysk, maczuga;

- skoki: w dal, wzwyż, trójskok.

Zawodnicy IKS Cieszyn spisali się znakomicie zdobywając czołowe lokaty w swoich konkurencjach. Janusz Rokicki zajął I miejsce w pchnięciu kulą z wynikiem 14,43 m. Nasz paraolimpijczyk zajął również I miejsce w ogólnej klasyfikacji punktowej i został najlepszym zawodnikiem mitingu, uzyskując 1010 punktów. Katarzyna Słomka zajęła I miejsce w swojej kategorii w rzucie maczugą oraz VI miejsce w pchnięciu kulą. Beata Świderska zajęła III miejsce w pchnięciu kulą, a VI miejsce w rzucie dyskiem. Piotr Cieślik zajął III miejsce w rzucie dyskiem, a V w pchnięciu kulą. Michał Wrona był czwarty w rzucie dyskiem, a szósty w pchnięciu kulą. Mateusz Czudek zajął IV miejsce w rzucie dyskiem, natomiast VI w pchnięciu kulą. Kamil Fałek był piąty w pchnięciu kulą oraz piąty w rzucie dyskiem.

Gratulacje dla całej drużyny oraz trenera Zbigniewa Gryżbonia.