Cieszyński portal sportowy - lekkoatletyka

Worek medali lekkoatletów IKS
22.06.2018
Bydgoszcz

W dniach 8-10 czerwca 2018 r. Odbyły się Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Osób Niepełnosprawnych w Bydgoszczy. Uczestniczył w nich Integracyjny Klub Sportowy Cieszyn. 15 - osobowa ekipa zawodników wraz z trenerem Zbigniewem Gryżboniem może zaliczyć tegoroczne Mistrzostwa do bardzo udanych. W pierwszym dniu worek medali otworzyli Janusz Rokicki i Damian Kulig, zdobywając odpowiednio złoty i srebrny medal w pchnięciu kulą. To jednak nie jedyny przypadek, kiedy IKS Cieszyn zdominował podium. W rzucie oszczepem Damian Kulig został Mistrzem Polski, Tomasz Wróbel zdobył srebrny medal, a Janusz Rokicki brąz. Reszta kolegów nie pozostawała w tyle: Kamil Fałek – brąz w rzucie dyskiem (grupa F55), Kamil Dudek – brąz w rzucie oszczepem (F54-56), Piotr Cieślik - srebro w pchnięciu kulą (F33) i brąz w rzucie dyskiem (F32-33), Beata Świderska-Kaleta – brąz w pchnięciu kulą (F33), Joachim Krężelok - złoto w rzucie oszczepem (F55), Mirosław Madzia - złoto w pchnięciu kulą (F11-12-20) oraz srebro w rzucie dyskiem (F11-12), Janusz Rokicki - złoto w rzucie dyskiem (F56-57), Katarzyna Słomka uplasowała się na 3 miejscu w pchnięciu kulą (F32-34). Bardzo dobre rezultaty uzyskali także Mateusz Czudek (4. miejsce w rzucie dyskiem oraz 5. w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem, F35-36), Przemysław Sputo (6. lokata w pchnięciu kulą oraz rzucie oszczepem, F52-53) oraz Bartosz Bierowiec (6. miejsce w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą, F11-12) i nasz najmłodszy zawodnik Kacper Kudyba (6. miejsce w rzucie oszczepem oraz 12. w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem, F54-56). W sumie zawodnicy Trenera Zbigniewa Gryżbonia oraz Marty Rokickiej zgarnęli 15 krążków i uplasowali się na 7 miejscu w klasyfikacji medalowej drużyn. Jest to najwyższa pozycja w historii startów cieszyńskich sportowców na zawodach tej rangi.
Dodatkowym powodem do zadowolenia jest kwalifikacja aż 4 zawodników do Mistrzostw Europy w Berlinie, rozpoczynających się w sierpniu – Janusza Rokickiego, Damiana Kuliga, Joachima Krężeloka oraz Mirosława Madzi.
Ekipa IKS w niedzielę wróciła do domu, a w poniedziałek znów wyruszyła na kolejne zawody! 11 czerwca, na stadionie Zlata Tretra w Ostrawie odbył się lekkoatletyczny Otwarty Mityng Osób Niepełnosprawnych grupy F52- F57. Cieszyńskie barwy repezentowali Janusz Rokicki, Tomasz Wróbel i Damian Kulig. W ogólnej klasyfikacji mityng wygrał Janusz Rokicki. Podium dzielił wraz kolegą z ekipy Damianem Kuligiem, który zajął 3 miejsce. Na wysokiej 6. lokacie uplasował się Tomasz Wróbel. Podopieczni Zbigniewa Gryżbonia oraz Marty Rokickiej startowali w konkurencjach pchnięcie kulą oraz rzut oszczepem z pozycji siedzącej.