Cieszyński portal sportowy - lekkoatletyka

Samanta Górniak wicemistrzynią Polski!
10.06.2019
Kraków

Stadion AZS AWF Kraków był w ubiegły weekend areną walki o medale PZLA Mistrzostw Polski w Wielobojach i Sztafetach. Wielki sukces odniosła Samanta Górniak. Zawodniczka MUKS SZS Cieszyn została powołana do reprezentacji województwa śląskiego w skład sztafety szwedzkiej (100 m + 200 m + 300 m + 400 m) w kategorii wiekowej U-18. Wraz z koleżankami z klubów TL Pogoń Ruda Śląska i RMKS Rybnik zdobyła srebrny medal, ulegając jedynie sztafecie z województwa pomorskiego. Samanta biegła na najdłuższym odcinku 400 m, który jest kluczowy dla tego biegu rozstawnego. Odebrała pałeczkę na trzecim miejscu i stoczyła świetną, a co najważniejsze zwycięską walkę z reprezentantką województwa warmińsko-mazurskiego, która legitymuje się o ponad sekundę lepszym rekordem życiowym na 400 m od Samanty.

Dla podopiecznej trenera Mirosława Wernera jest to drugi srebrny medal na Mistrzostwach Polski w tym sezonie. Pierwszy wywalczyła w lutym w Halowych MP w biegu na 600 m.