Cieszyński portal sportowy - lekkoatletyka

aktualności

Halowe Mistrz. Polski U18 i U20
13.02.2018
Miejsce wydarzenia:
Toruń
Główne zdjęcie aktualności

Po bardzo dobrych biegach w Ostrawie i Spale, Zuzanna Legierska szturmem wdarła się do krajowej czołówki juniorek młodszych w przedłużonych sprintach. Na Halowe Mistrzostwa Polski U-18 do Hali „Arena Toruń” (9-11.02.) przyjechała z rekordem życiowym 42,43 sek., który dawał jej 11. pozycję na liście startowej 300 m. Fantastyczny bieg eliminacyjny, w którym poprawiła swój najlepszy wynik o prawie sekundę (41,47), dał jej awans do sześcioosobowego finału. W dramatycznym biegu finałowym była piąta, zmuszona do ominięcia przewracającej się na jej tor rywalki. Triumfatorka tego biegu, Kinga Gacka z Bydgoszczy, wyrównała rekord Polski w kategorii U-18 (38,80).

Oprócz Zuzi w Halowych MP w Toruniu wzięła udział Katarzyna Cieślar w biegu na 200 m w kategorii U-20. Najlepszy wynik w sezonie (26,87) pozwolił na zajęcie 20. miejsca.

Dla zawodników MUKS SZS Cieszyn zakończył się sezon startów halowych. Na czele z Małgorzatą Zamorą, aktualnie najlepszą cieszyńską sprinterką, której przejściowe problemy zdrowotne uniemożliwiły start w Halowych |Mistrzostwach Polski, rozpoczną przygotowania do sezonu letniego. 24 lutego rozpoczyna się dla „średniaków” okres startów przełajowych, w których dobrą postawę powinny pokazać utytułowane już zawodniczki – Wiktoria Mołdrzyk i Samanta Górniak.

Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych odbędą się 17 marca w Żaganiu.

Tekst i fot. Mirosław Werner 

Udostępnij:
menu