Cieszyński portal sportowy - lekkoatletyka

aktualności

10. Cieszyński Fortuna Bieg
12.01.2018
Miejsce wydarzenia:
Cieszyn, Czeski Cieszyn
Główne zdjęcie aktualności

Chcecie pobiegać przez dwa kraje ?

Już 22 kwietnia 2018r. na dziesięciokilometrowej, atestowanej trasie zawodnicy będą mogli spróbować swych sił w biegu prowadzącym tradycyjnie ulicami Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. Impreza organizowana jest od 2009r.. Wspólnie z XIX Półmaratonem dookoła Jeziora Żywieckiego (Żywiec- 18.03.2018) i Biegiem Fiata (Bielsko-Biała-27.05.2018) wchodzi w skład Pucharu Euroregionu Beskidy. Jak co roku Cieszyńskiemu FORTUNA Biegowi towarzyszyć będą cieszące się wielkim zainteresowaniem biegi młodzieżowe dla różnych grup wiekowych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich biegaczy do jednego z najstarszych miast w Polsce, miasta o ponad tysiącdwustuletniej historii, położonego po dwóch brzegach granicznej rzeki Olza. To właśnie wzdłuż nadolziańskich bulwarów po polskiej i czeskiej stronie wytyczona jest trasa dla uczestników Biegu, co czyni ją bardzo atrakcyjną.

Idea odrodzenia masowej imprezy biegowej w Cieszynie ( wcześnie był „Bieg Brackiego”) zainicjowana została w 2008r. przez działaczy ze środowiska lekkoatletycznego Mirosława Wernera i Adama Żwaka oraz Zbigniewa Niżnikiewicza dyrektora MOSiR-u, co przy dobrej współpracy miast Cieszyna i Czeskiego Cieszyna zaowocowało zorganizowaniem pierwszej edycji imprezy w 2009r.. Wzięło w niej udział 209 zawodników ( 168 mężczyzn i 41 kobiet). Liczba startujących z roku na rok, co bardzo cieszy, jest coraz większa ( 2015 - 989, 2016 – 1359, 2016 – 1168 pomimo fatalnej pogody). Mamy nadzieję, że tendencja ta nie zmieni się w przyszłorocznym JUBILEUSZOWYM 10. Biegu.

Bieg obserwuje zawsze na trasie duża rzesza kibiców,co czyni ją jeszcze ciekawszą. Dla uatrakcyjnienia biegowej zabawy organizatorzy przygotowują na trasie akompaniamenty kapel i zespołów muzycznych oraz różnego rodzaju animacje.

Każdy uczestnik otrzyma okolicznościową koszulkę techniczną, na mecie czekać będzie na niego unikatowy medal, ciepły posiłek a dla najlepszych w klasyfikacji generalnej oraz na lotnej premii (usytuowanej w Czeskim Cieszynie) nagrody finansowe i rzeczowe. Nagrody rzeczowe otrzymają również najszybsze osoby w poszczególnych kategoriach wiekowych zarówno wśród mężczyzn (6 kat.) jak i kobiet (5 kat.). Przewidzianych jest też wiele nagród specjalnych.

W poprzednich Biegach udział wzięli zawodnicy z różnych państw takich jak: Kenia, Ukraina, Włochy, Niemcy, Wielka Brytania, Mołdawia, Słowacja i oczywiście Czechy.

Imprezą towarzysząca będą organizowane już po raz ósmy biegi młodzieżowe w wielu kategoriach wiekowych. Odbędą się również na trasie prowadzącej po polskiej i czeskiej stronie Cieszyna. To w równie imponujący sposób rozwijające się zawody. W pierwszej edycji biegało 285 osób, zaś w 2016r. już 1862, a w roku ubiegłym pomimo przejmującego chłodu i deszczu wystartowało 884 młodych osób.

Zapisy do Biegu ruszyły 18.12.2017r. i przyjmowane będą do dnia 09.04.2018r. (pod warunkiem,że szybciej nie zostanie przekroczony limit opłaconych miejsc). Limit uczestników został ustalony na 1400 osób. Opłata startowa wynosi 40 zł.

Organizatorami zawodów są Wydział Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie, Sprava Ucelovych Zarizeni, prispevkova organizace w Czeskim Cieszynie, Agencja Sporu i Reklamy Andrzej Filipiak, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Cieszynie oraz MUKS „SZS” Cieszyn.

Od początku organizacji Biegu głównego jego sponsorem tytularnym jest FORTUNA online zakłady bukmacherskie sp. z o.o.

 

Jeśli chcesz się dobrze przygotować do 10. Cieszyńskiego Fortuna Biegu, możesz skorzystać z oferty planów treningów biegowych: Kliknij Tutaj

 

JUBILEUSZOWY 10. Cieszyński FORTUNA Bieg czeka na Was! Spotykamy się 22 kwietnia w Cieszynie i Czeskim Cieszynie !

Zapisy na stronie www.fortuna.bieguliczny.pl lub www.datasport.pl

Regulamin biegu

 

Udostępnij:
menu